Čestné vyhlášení o finanční podpoře – Affidavit of Support

 Čestné vyhlášení o finanční podpoře – Affidavit of Support

Formulář I-134

Formulář I-134 je určen jedincům zajímajícím se o financování imigrační žádosti v USA. Tento formulář prokazuje, že žadatel disponuje potřebným majetkem a v případě opaku bude čelit občanským postihům. Tento formulář je vyplněn vždy na počátku procesu žádosti o vízum. Sponzor musí vyplnit formulář pro každého samostatného žadatele.

Formulář vyžaduje důkaz o finanční způsobilosti sponzorovat imigranta, včetně kopií bankovních výpisů, účtů, daně z příjmu, investic nebo dalších finančních informací týkajících se dané osoby, aby bylo prokázáno, že sponzor je schopen žádost financovat.

Neexistuje žádný poplatek za vyplnění formuláře I-134, nicméně je nutné jej podepsat, poněvadž bez podpisu je považován za neplatný. Imigrační úřad může kromě toho požadovat uvedení dodatečných informací nebo dokonce osobní schůzku se sponzorem. Tento formulář je určen pro třídu K-1 („snoubenecké vízum“) a K-3 (vízum pro potomky). Formulář I-134 obsahuje 2 stránky a není právně závazný.

Formulář I-864

Formulář I-864 je také směřován ke sponzorům, ale s podmínkou, že daní imigranti nebudou využívat veřejných asistenčních programů dostupných ve Spojených státech. Tento formulář je určen k imigraci rodinných příslušníků a také imigrantů hledajících pracovní vízum.

Dalším klíčovým rozdílem mezi tímto formulářem a I-134 je, že tento je právně závaznou smlouvou mezi sponzorem a vládou Spojených států a zaručuje určitou úroveň finanční podpory imigranta. Je vyplněn a podán během přidělování statutu v průběhu procesu.

Tento formulář je vymahatelný Spojenými státy a de facto udává, že pokud imigrant skončí v rukou veřejné asistence, sponzor může být právně postihován a obviněn z nesplnění své povinnosti vůči danému imigrantovi na základě sepsané smlouvy. Formulář I-864 obsahuje několik stran a vyžaduje zvýšenou detailnost v uvedení finanční stability.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>