Americká porodní turistika

Americká porodní turistika

Tento druh americké porodní turistiky se vztahuje na ženy, které pocházejí z jiných zemí a do USA záměrně přicházejí na základě turistického B2 víza s úmyslem porodit na americké půdě jejich dítě. Když se dítě narodí na americké půdě, podle zákona, dostane americké občianstvo. Od roce 2000 v USA porodilo dítě 7719 matek, které žijí v zahraničí. Z uvedených čísel vyplývá, že tento nárůst je od roku 2000 téměř 55 procent.

Přesto, že tento druh turistiky není v USA pritozákonný, při vstupu do USA mnohé ženy imigračnímu úředníkovi neříkají pravdu. V případě, že osoba při vstupu do USA lže imigračnímu úředníkovi, takovým jednáním se dopouštějí federálního zločinu. Avšak prokázat skutkovou podstatu tohoto zločinu bývá velmi obtížné a téměř nemožné.

Získání občanství narozením zavedlo USA v roce 1868. Tuto imigrační politiku USA a Kanada dodnes vehementně obhajuje. Je však kontroverzní, zda narození dítěte osobě, která nemá s USA nic společného obohacuje krajinu jako takovou. Imigrační experti v tomto nemají jasno. USA byla vždy založena na různorodosti národností.  Zamezit získání občanství narozením by mohlo být považováno za zamezení svobody pohybu a pobytu, které patří mezi základní fundamentální práva jednotlivce.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>