Změňte svůj status z B Visa na F1Visa a prodlužte si svůj pobyt v USA!

B Visa

Změňte svůj status z B Visa na F1 Visa a prodlužte si svůj pobyt v USA!

B Visa a B2 víza jsou nejčastějším typem nepřistěhovalecké víz vydaným cizincům, kteří do USA přijíždějí služebně nebo na dovolenou. Pokud jste získali toto vízum, pravděpodobně víte, že váš pobyt je pouze dočasný. B Visa / B2 Visa se vydává na dobu dostatečně dlouhou, aby jste stihli návštěvu vašich blízkých, avšak maximálně na 6 měsíců a může být prodlouženo o dalších 6 měsíců. Ale nebojte se! Pokud chcete zůstat v USA delší dobu, je zde jednoduché řešení. Požádejte o SEVIS a změňte svůj status na F1 víza.

F1 víza se vydávají pro zahraniční studenty zapsaných na akreditovaných institucích, včetně jazykového přípravného programu. S tímto typem víza, je nutné abyste dokončili kurz nebo studium. Kromě zaměstnání v rámci kampusu na 20 hodin týdně nebo méně, není dovoleno pracovat v USA bez předchozího souhlasu USCIS.

Pokud už jste v USA, máte nepřistěhovalecké vízum a chcete změnit svůj vízový status na F-1 vízum, měli byste si nejprve vybrat instituci nebo školu, kde chcete studovat a vyplnit jejich mezinárodní přihlášku. Jakmile bude vaše žádost úspěšně přijata, a dostanete formulář I-20 od školního úředníka, měli byste požádat o změnu statusu. Pamatujte si, že je zakázáno studovat s B1/B2 vízem v USA, takže budete muset požádat o změnu statusu na F1 vízum, předtím, než nastoupíte do školy. Zde je seznam dokumentů, které budete muset předložit:

 • Formulář I-539
 • Formulář I-20
 • pla

2 Comments

 1. Dobrý den,

  na několika jiných serverech včetně těch oficiálních jsem četla, že změnit status z turistického na studentský přímo během pobytu v USA už není možné, že je možné zažádat o F1 pouze ze své země.

  Vy tady ale uvádíte, že to možné je (a od pár známých jsem slyšela totéž). Jak to tedy je?

  Předem velmi děkuji za odpověd!!!

  Reply
  • Zmenit status mozete v USA. Viza ziadat musite v CR!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>