Barack Obama a imigrační politika

Barack Obama a imigrační politika

Tento volební rok hráli ve volbách důležitou roli mimo jiné i Latinoameričané. Nikdy předtím v historii Spojených států nebyli pro politické dění důležitější než právě v letošním roce, kdy jsme měli možnost pozorovat sofistikovanou a početnou volební účast ze strany Latinoameričanů. Stovky milionů dolarů byly uvolněny na získání jejich hlasů v ulicích, důležité byly i početné mediální debaty a pravidelné politické zprávy ohledně Latinoameričanů, které byly rozhodujícími pro konečný výsledek voleb.

V případě znovuzvolení Baracka Obamy, Latinoameričané plánovali krátké oslavy a následnou spolupráci s Barackem Obamou v naplnění jeho slibů a závazků nejenom k jejich komunitě. Organizace Latinoameričanů připravují akce za účelem podpory a zlepšení situace milionů imigrantů žijícím ve strachu zapříčiněným pobytem na černo a potlačujícími zákony, které by za působení Baracka Obamy měly být dle jejich očekávání zrušeny. Mnoho Latinoameričanů věří, že není možné aby za působení Baracka Obamy dále fungovaly diskriminační a ponižující zákony jako například kontroverzní SCOMM rasový program, který umožňuje policii a jiným orgánům výkonné moci rasově profilovat a zatýkat občany pouze podle jejich barvy pleti.

Latinoameričané věří, že po svém znovuzvolení bude mít Barack Obama pevnější pozici, která mu umožní dále rozvíjet jehonárodní a mezinárodní politiku a reprezentovat tak úmysly většiny. Také očekávají, že po svém znovuzvolení prezident „zvětší“ svou výkonnou autoritu, aby tak poskytl úlevu milionům imigrantů, kteří mají co do činění s obtížnou situací zapříčiněnou programy typu SCOMM, které by dle jejich názoru měly být výrazně omezeny, nejlépe zrušeny především díky k nim se vztahující zdokumentované bolesti, diskriminaci a strachu veřejnosti.

Po krátkých oslavách mají Latinoameričané v plánu začít se více politicky angažovat a být slyšet více než v prvních čtyřech letech vlády Baracka Obamy, a tudíž i prohloubit dosah vzájemné spolupráce. Rádi by se více administrativně angažovali a prosadili svůj názor lépe než v prvních čtyřech letech, kdy se jejich návrhy ohledně změny imigrační politiky setkali s pouhými neutrálními odpověďmi. Tato smutná realita v podobě přístupu praktikovaném některými vládnoucími demokraty by jistě brzy vzájemné dobré vztahy poškodila.

Jejich názor je nicméně optimistický a důvěra v otevřený přístup Baracka Obamy je neoblomná. Věří, že si současný prezident najde čas je vyslechnout stejně tak jako během své předvolební kampaně a doufají, že Obamovo druhé volební období bude méně o politice symbolismu a řečí, ale o expanzi politiky činu.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>