Barack Obama znovu prezidentem USA

Barack Obama znovu prezidentem USA

V roce 2000 znalo Baracka Obamu, jen pár lidí. V roce 2004 na demokratickém národním shromáždění ukázal co se v něm skrývalo. Rok 2004 se nesl ve znamení Bracka Obamu. Přilákal si pozornost a slávu, když kandidoval na senátora. Přímluva, kterú založil na svém osobním příběhu byla vrcholem konvence. Letos byl Barack Obama znovu zvolen do funkce prezidenta USA. Jak americký prezident bude pokračovat ve své práci další 4 roky.
V své řeči vyzdvihl najme kořeny s jejichž pochází on i jeho předkové. Jeho otec byl z malé vesnice v Keni. Zde strávil Obamův otec celé dětství až do studentských dob. Byl však rozhodnut dosáhnout něčeho většího pro sebe a zemi. Měl v sobě odhodlání udělat změnu. Jako cizí-student dostal stipendium a vydal se do Spojených států. Následovalo setkání s Obamovou matkou, která pocházela z Kankasu.
Obamův příběh inspiroval mnoho Američanů, který mají podobnou minulost. Dodával jim naději a byl jim vzorem. Amerika je zemí nekonečných možností a příležitostí. Obama jim to ve své řeči zvýrazňoval a kladl na to patřičný důraz. Amerika dodává naději a optimismus přistěhovalcům. Otevírá jim nové příležitosti. Musí v sobě najít sílu a odvahu opustit rodné domovy a vydat se za skvělou budoucností. Amerika jim nabízí lepší a plnohodnotnější život.

Imigrace Timeline

Je známo, že před vstupem do prezidentské kampaně se Obama hluboce zajímal o imigrační reformu. V květnu 2008, ve svém projevu říká:
„Co mohu zaručit je, že budeme mít v prvním roce imigrační zákon, který bude podporovat imigraci. Udělám co bude v mých silách.“
Přestože se tak nestalo, významné kroky byly provedeny od roku kdy Obama nastoupil do úřadu. Měl velký vliv na přistěhovalectví, kdy byl prezidentem Spojených států. Pomocí následujících událostí jsme zmapovali změny, které se staly během jeho prvního funkčního období:

Leden 2009

Prezidentem Spojených států se stává Barack Obama.

Březen 2009

Ve Sněmovně reprezentantů a Senátu se znovu objevuje zákon o vzdělávání nezletilých cizinců, který byl poprvé představen v roce 2001. Snahou The Dream Akty je dát podmíněné občanství především skupině mladých přistěhovalců. Obama s tímto návrhem plně souhlasí.

Září 2009

Obama připravuje a navrhuje úplnou reformu zdravotnictví. Současně zvýrazňuje, že se nebude vztahovat na ilegálne přistěhovalce.

Leden 2010

První Obamova zpráva o stavu Unie, říká: “
.. Zpřístupnil jsem přechody na hranicích. Odteď je méně ilegálních přechodů, jako když jsem nastupoval do úřadu. “
Následně říká: “
.. „Chci zcela odstranit vylučování mladých a odpovědných lidí, který chtějí přijít do naší země. V jejich zájmu je přece zakládat podniky, bránit tuto zemi a přispět k jejímu růstu. Pošlete mi návrh zákona, který jim dá šanci na získání občanství, okamžitě vám ho podepíšu.“

Duben 2010

Nový arizonský zákon SB-1070, který uděluje Policejním důstojníkem pravomoc kontrolovat právní postavení těch lidí, kteří se objeví v průběhu vyšetřování možných zločinů, sklidil řádnou Obamovou kritiku. Vyjádřil se, že je nutné, aby federální oprava imigračních zákonů prošla řádnou změnou a úpravou. Stát by se měl vystříhat chyb z minulosti. Podává návrh projít všechny předpisy a neudělat stejný omyl jakým byla „nezodpovědnost druhých v minulosti.“

Listopad 2010

Kontrola nad Sněmovnou reprezentantů přešla do rukou republikánů.

Prosinec 2010

DREAM akt schválí Sněmovna reprezentantů, ale Senát ne.

Květen 2011

DREAM Act je opět předložen Senátu. Prezident Obama s ním zcela souhlasí a má jeho podporu. Ve své řeči na komplexní imigrační reformu se vyjádřil:
„Nejvýznamnější věcí, kterou můžeme provést pro zajištění hranic je opravit systém jako celek. Musíme dosáhnout, aby mělo méně lidí motivaci na nezákonný vstup do země při hledání práce.“

Červen 2012

Barack Obama vydává rozkaz zastavit deportaci mladých nelegálních přistěhovalců, kteří přišli do Spojených států jako děti. Jeho pravidla zahrnují, že osoba musí být mladší než 31 let a vstoupila do USA před dosažením věku 16 let. Samozřejmostí je i její čistý trestní rejstřík. Během jeho prohlášení se vyjádřil:
„Vždy jsme chtěli vyvodit sílu od národu přistěhovalců, stejně jako právní stát. A to bude i nadále pokračovat. To je mým hlavním cílem“

Srpen 2012

Projednání odložené akce pro politiku dětství nabývá definitivně platnost.

Září 2012

V roce 2012 Obama s radostí príma prezidentskou nominaci demokratického národního shromáždění. V děkovné řeči, mluví ke svým kolegům demokratům:
„Vy jste důvod, proč každý mladý přistěhovalec, který zde vyrostl a chodil do školy slíbil věrnost naší vlajce. A už nebude deportován ze země. Vy jste důvodem, že naši zemi volá svým domů. „

Listopad 2012

Barack Obama se stáva opět prezidentem. Do úradu bude jmenován v lednu 2013.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>