Biometrický pas v programu ESTA

Biometrický pas v programu ESTA

Žadatelé o Visa Waiver Program musejí dle zákona Spojených států amerických pro usnadnění identifikace cestujících a zabránění zneužití imigračního přístupu vlastnit tzn. Biometrický pas.

Biometrický pas je cestovní pas s přístrojově čitelnou zónou na straně s biografickými údaji.

Pas nesmí být vydán dříve než 26. října 2005 musejí obsahovat digitální fotografii a v případě že byl pas vydán 26. října 2006 nebo později, musí být veden v elektronické podobě s digitálním čipem obsahujícím biometrické informace o vlastníkovi pasu. Zjednodušeně řečeno, jedná se o cestovní pas obsahující Vaše biometrické údaje, obsahující mimo jiné i zobrazení obličeje a otisky prstů.

Další požadavky týkajícího se Visa Waiver Programu se vztahují ke konkrétním zemím. Např. občané Velké Británie cestující do Spojených států v rámci Visa Waiver programu musí předložit platné informace o svém pravém bydlišti na území Spojených států. Stejně tak např. obyvatelé Slovenské republiky musí předložit platný biometrický pas s červeným obalem.

Poslední výjimka týkající se Visa Waiver programu se týká povinnosti předložit elektronický pas. Touto povinností jsou svázány mimo jiné i Česká a Slovenská republika. Pokud žadatel pochází z daného seznamu zemí, který je k nalezení na oficiálních webových stránkách vízového programu ESTA a na němž se nachází mimo jiné i Česká a Slovenská republika, nemusí, elektronický pas k identifikaci postačí a žadatel není povinen předkládat i „klasický“ přístrojem čitelný cestovní pas.

Jak poznat biometrický pas

 Je nutné zkontrolovat datum vydání cestovního pasu – musí být vydán po 1. září 2006.

Stránka cestovního pasu obsahující biografické informace je vyrobena z tuhého plastu.

Na přední straně cestovního pasu (na deskovém obalu) by měl být k nalezení mezinárodní symbol označující biometrický pas)

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>