Formulář ESTA za poplatek 14 $

Formulář ESTA za poplatek 14 $

Tento poplatek byl vytvořen spolu se zákonem na podporu turistiky (Travel Promotion Act) týká se  35 zemí včetně České republiky, jejíž občané cestují v systému ESTA, a tudíž nepotřebují klasická papírová víza.

Vyřízení formuláře je prozatím bezplatné a registrace je platná po dobu dvou let. Pokud se chystáte vydat do USA do poloviny roku 2012 a chcete se vyhnout souvisejícím nákladům, měli byste o formulář zažádat co nejdříve. Poplatek se platí současně s podáním žádosti přes internet pomocí platební karty. Týká se cestovatelů, kteří plánují turistický nebo služební pobyt po dobu maximálně 3 měsíců, delší pobyt vyžaduje žádost o tradiční vízum a dodatečný poplatek téměř 2500 korun. Cílem této poplatkové strategie je získání financí na nový úřad – Korporaci pro podporu turistiky. Tato korporace by měla propagovat cesty do Spojených států, a tím zvýšit počet přicházejících turistů. Deset dolarů z poplatku by mělo financovat právě toto. Zbylé čtyři dolary by měly pokrýt administrativní náklady týkající se ESTA. Při zamítnutí vstupu do země imigračním úředníkem může být poplatek nevratný.

Návod na vyplnění formuláře ESTA

Občané České republiky mohou od 17. Listopadu 2008 vycestovat do USA na období nepřesahující 90 dnů v rámci bezvízového styku. Toto je umožněno tzv. Visa Waiver Programem, který v současné době umožňuje využít elektronický systém cestovní autorizace ESTA. Je užitečné zapamatovat si tyto termíny, při komunikaci s imigračními úředníky uveďte, že jste občanem zemí s Visa Waiver Programem a že využíváte systém ESTA.

Informace týkající se povolení

  • Je nutné formulář ESTA vyřídit minimálně tři dny před odletem. Doporučený čas je ovšem okolo měsíce před odcestováním, aby byl v případě zamítnutí čas na kontaktování ambasády USA v Praze a využití standardního postupu udělování víz. Elektronická žádost ESTA by měla být vyplněna ihned, jakmile si budete jisti ohledně plánů své cesty
  • ESTA povolení platí po dobu dvou let nebo po dobu platnosti Vašeho pasu, pokud je platný kratší dobu než dva roky. Povolení ESTA vyprší platnost při změně Vašeho jména, občanství, nebo odpovědi „ano“ či „ne“ na některou otázku v žádosti.
  • O schválení či zamítnutí žádosti budete informováni skrz internet nejpozději do 3 dnů.

Pravidla před vyplněním formuláře

Během vyplňování formuláře je nutné podávat výhradně pravdivé informace. Úmyslné lhaní do dotazníků je považováno za trestný čin. K vyplnění je zapotřebí mít připraven biometrický pas, v případě že jej nemáte, můžete o něj zažádat na příslušném pasovém oddělení. Biometrický pas je nutný i při cestě do USA v rámci bezvízového styku.

Vyplnění formuláře

K vyplnění formuláře ESTA vyhledejte webovou stránku https://esta.cbp.dhs.gov/esta, kde najdete formulář v českém jazyce, nicméně je nutné jej vyplnit anglicky bez diakritiky, tzn. háčků a čárek. Pokud jste se ještě nesetkali s vyplňováním formuláře ESTA, zvolte si na začátku levou , (červeně orámovanou) část formuláře. Pokud chcete aktualizovat odeslanou autorizaci nebo zjistit stav vyřizování, zvolte část pravou (modře orámovanou).

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>