Popis systému ESTA

Popis systému ESTA

„Elektronický systém pro cestovní autorizaci“ (anglicky – ESTA), známější spíše pod označením „vízum ESTA“, je systém zakládající se na elektronickém systému víz, který vás opravňuje k cestování do USA za použití tzv. „Visa Waiver Program“ (VWP).

Nejdůležitějším cílem tohoto typu víz je modernizace dřívější neúčinné a komplikované metody manuálního žádání a vyplňování „zeleného“ formuláře I-94W, dnes označovaného jako zastaralý formulář za účelem Visa Waiver programu, který se vyplňoval před přistáním do zvolené destinace Spojených států. Za použití této metody, kdy jste se dozvěděli, zda budete vpuštěni do Států teprve po přistání a po schválení bezpečnostní službou, záviselo vše na údajích, které jste vyplnili do příslušného formuláře.

Nicméně se systémem ESTA vědí všichni cestovatelé předem o svých možnostech ohledně kvalifikování se pro vstup do Spojených států. Toto pochopitelně minimalizuje každou pravděpodobnou ztrátu peněz na úkor Vašich cestovních výdajů, hotelových reservací a mnohých dalších, pokud o své ESTA Vízum zažádáte před ostatními službami a rezervacemi.

Je nutné podotknout, že ESTA Vízum Vám negarantuje povolení vstupu do Spojených států. Úspěšná žádost o ESTA automaticky nezaručuje vstup, nýbrž pouze předchází variantu, že nebudete vpuštěni a přijdete tak zbytečně o spoustu peněz jako v podobě formuláře I-94W. Pouze úředník odpovědný za vstup cizinců do země při vašem příletu má autoritu k rozhodnutí, zda budete vpuštěn do země po rozhodnutí, jestli splňujete podmínky VWP. Konečné rozhodnutí vždy závisí na posouzení daného úředníka.

Přestože toto může vypadat jako reálná možnost poněkud negativního scénáře, nejsou to důvody k obavám. Ve skutečnosti dochází k zamítnutí cestovatelů s ESTA pouze extrémně zřídkakdy, samozřejmě pokud jste se nerozhodli zatajit Vaši kriminální činnost, zejména po zažádání o ESTA.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>