Musí držitel amerických víz nebo Green Card platit v USA daně?

Musí držitel amerických víz nebo zelené karty- Green Card – platit v USA daně?

Pokud máte Green Card

Pokud vlastníte Green Card v USA, automaticky se stáváte daňovým rezidentem a plátci daně ze zákona přesně tak jak americký občané. Z toho vyplývá, že je úplně jedno jestli pracujete v USA, nebo mimo USA, kolik dní v roce se v USA zdržujete, deklarovat svůj celosvětový příjem musíte přesně tak jako Američané. Samozřejmě existují mezinárodní smlouvy, které chrání tuto situaci tzv.. smlouvy zamezující dvojímu zdanění.

Pokud máte pracovní nebo investorské vízum (H, E)

V případě, že v USA vyděláváte na základě vašich investičních E víz, nebo jiných pracovních víz, např. H1B, rozhodující je kolik dní z roku žijete v USA. V případě, že v USA žijete minimálně 183 dní, stáváte se plátci daně ze zákona. Toto číslo je rozhodující z hlediska stanovení vaší daňové rezidence. Co v případě, že za poslední rok jste byli v USA méně než 183 dní, ale v předchozích dvou letech jste v USA prožili minimálně 183 dní? Pravidlo zní následovně: daňovým rezidentem se stáváte pokud jste v tomto roce v USA více než 30 dní, přičemž v tomuto číslu se prirátavajú dny, které jste strávili v USA v předcházajících dvou letech. Každý jeden den z minulého roku se počítá jako 1/3 z počtu 183 dní a každý den v roce předtím se počítá jako 1/6.

Daňové přiznání jste povinen podat na daňový úřad v USA, www.irs.gov do 15 dubna.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>