5 důvodů, proč být vlastníkem Green Card

5 důvodů, proč být vlastníkem Zelené karty – Green Card

Pokud jste získali Permanentní právo na rezidenci ve Spojených státech, můžete využít určitých benefitů a jste na cestě k plnohodnotnému americkému občanství. Máte právo cestovat v rámci i mimo Spojené státy, máte možnost pracovat nebo založit společnost v USA. Jako legální permanentní obyvatel USA můžete pomoci své manželce (manželovi) nebo dětem k získání jejich práva na permanentní rezidenci. Také budete moci využít mnoho z práv nabízených americkým občanům jako např. přístup k pojištění nebo hypotékou výhody.  Nyní si pojďme ukázat krátký přehled pěti hlavních benefitů.

Žijte a pracujte v USA

Mnoho lidí žijících v USA ilegálně žijí v konstantním strachu ze zatčení a deportace. To je něco, čeho se nebudete muset obávat, pokud budete mít právoplatné právo na permanentní rezidenci v USA. Můžete žít kdekoliv v USA bez nutnosti se zodpovídat okolí a vyplňovat nekonečné formuláře. Navíc, zelenou kartu budete potřebovat pouze v případě opětovného vstupu do USA. Toto povolení je vyžadováno pouze, pokud cestujete mimo USA déle než rok. Jako permanentní rezident můžete založit vlastní byznys nebo obdržet vládní přídavky.

Pozvěte svou rodinu do USA

Jeden z hlavních benefitů je právo, na pomoc svým příbuzným k získání amerického občanství. Vaše děti musí být mladší 21 let. To znamená, že pokud jste byli separování po dlouhou dobu od své rodiny, protože jste vlastnili pouze temporární vízum, nyní můžete být opět spolu!

Využijte americké vzdělání

Můžete zažádat o finanční pomoc od americké vlády k zaplacení vyššího vzdělání. Navíc platíte méně, pokud jste vlastníkem zelené karty.

Je to Vaše cesta k občanství

Zelená karta Vás zavede o krok blíže k plnohodnotnému občanství. Jejím držitelem musíte být nejméně 5 let, abyste se kvalifikovali pro občanství. Pokud je Váš manžel/ka již americkým občanem, tak musíte být držitelem zelené karty pouze 3 roky.

Využijte dalších sociálních benefitů

Jako držitel Zelené karty jste kvalifikován pro obdržení poplatků sociálního zabezpečení, pokud jste byl zaměstnán déle než 10 let. Se statutem permanentní rezidence máte také mnoho možností týkajících se získání hypotéky. Můžete také jednoduše získat zdravotní nebo životní pojištění.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>