H1C Visa pro registrované zdravotní sestry

H1C Visa

H1C Visa pro registrované zdravotní sestry

H1C Visa je určeno pro zdravotní sestry, které si přejí vykonávat práci na území Spojených států. Počet H1C Visa vydaných ročně je velmi limitováno (500). Tento typ víza je pevně stanoven na dobu 3 let a nemůže být dále prodlužován. Pro kvalifikaci na vízum H1C je nutné, aby zdravotní sestra měla licenci nebo diplom na území Spojených států. Tato licence musí být platná pro práci v zemi. Osoba musí být kvalifikována a musí jí být státními právy a regulacemi umožněno pracovat okamžitě po vstupu do Spojených států amerických. Je nutné také projít zkouškou NCLEX-RN.

Zaměstnání osob s tímto vízem je omezeno pouze na území popsána jako „krátkodobá, zdravotnická profesionální centra (HPSA), určena Úřadem pro zdravotnictví a služby (DHHS). Kvůli nízkému počtu H1C Visa musí zdravotní sestry přeskočit tento proces a podat žádost přímo o Zdravotnickou Zelenou kartu. Protějšek a děti držitele víza H1C mohou také vstoupit na území Spojených států. Jejich status se nazývá Status H-4. Ačkoliv mohou držitelé víza H-4 navštěvovat školy, nemohou být zaměstnány institucí nebo agentem ze Spojených států.

Existují určité benefity skrze H1C Visa. Při žádosti o toto vízum není po žadateli požadováno mít vazby ke své rodné zemi a dokazovat záměr pozdějšího návratu do své země. Osoby závislé na držiteli víza H1C mohou zůstat po dobu platnosti tohoto víza (H1C). Tyto osoby mohou navštěvovat školy. Cestování mimo Spojené státy a zpět je také umožněno. Nicméně nemají právo na zaměstnání uvnitř Spojených států.

Za účelem kvalifikace na toto vízum musejí být splněny jisté podmínky. Zaprvé, sponzorující nemocnice musí dle „Sociálního bezpečnostního Aktu“ být držitelem statutu „Subpart D“ a musí být umístěna v HPSA z roku nejpozději 1997. Nemocnice musí mít nejméně 190 dostupných lůžek pro akutní případy. Nemocnice musí vyplácet měnu normální pro danou oblast. Najmutí H1C registrovaného ve stávce je protizákonné. Celkové číslo H1C registrovaných zdravotních sester by mělo bý jednou třetinou celkově zaměstnaných sester v nemocnici. Pracovní zařízení H1C registrovaných zdravotních sester by mělo být kontrolováno. Není povoleno, aby zdravotní sestry vykonávaly svou práci mimo toto zařízení. Co je nejdůležitější, H1C registrované zdravotní sestry nemohou během své práce být přeřazeni na jiné pracovní místo.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>