Sezónní práce v USA & H2B Visa

H2B VisaSezónní práce v USA & H2B Visa

Sezónní práce v USA už nejsou tak frekventované jako kdysi. Přesto je možné získat H2B sezónní pracovní vízum. Postup a předpoklady jak na to uvádí následující článek.

H2B Visa je typ neimigračního programu, který umožňuje zaměstnavatelům nebo agentům na území Spojených států zaměstnat pracovníka cizí národnosti na časově omezenou dobu a umožnit mu pracovat v zemědělských službách nebo vykonávat sezonní práci na jednorázové bázi. Vízum H2B musí být nejprve konzultováno se USCIS, než bude imigrantovi vydáno toto vízum. USCIS vyžaduje, aby zaměstnavatel nejprve požádal o certifikát časově omezené práce od Pracovního úřadu. Mělo by vyplynout, že zaměstnavatel nemá k dispozici dostatečný počet amerických pracovníků pro dobu, na kterou zajišťuje pro imigranta vízum. Také by mělo být jasné, že zaměstnání cizího pracovníka nijak negativně neovlivní pracovní podmínky a platy podobně zaměstnaných amerických pracovníků. Všichni žadatelé o H2B Visa by měli být prověřeny Úřadem práce.

Zaměstnavatelé zajímající se o H2B Visa musí zažádat o Certifikaci časově omezeného zaměstnání v Chicagském Národním procesním centru (NPC). Žádost musí obsahovat jména jak cizích pracovníků, kteří budou práci vykonávat tak i pracovníků vykonávající stejnou práci a služby za stejných podmínek. Certifikace je vydána zaměstnavateli, ale ne zaměstnanci. Certifikace není určena k předání mezi různými zaměstnavateli.

Počet takto vydaných víz je limitován. V současné době se za daňový rok vydává 66 000 víz. Mezi těmito vízy je 33 000 určených pro práci v první polovině daňového roku (1. říjen- 31. březen). Zbytek víz je vydán pro práci ve druhé polovině fiskálního roku (1. duben- 30. září). Všechna nevyužitá víza z první poloviny fiskálního roku jsou zpřístupněna pro znovu-vydání během druhé poloviny fiskálního roku. Nicméně, nelze je obnovit i pro další fiskální rok.

Jedinec, který obdrží H2B Visa nebude započítán mezi držitele v případě prodloužení svého pobytu. Děti a protějšek pracovníků víz H2B jsou klasifikováni jako H-4 ne-imigranti a nepočítají se do kategorie H2B.

Žádosti H2B jsou schváleny pouze pro národnosti, které jsou určeny USCIS. Oddělení pro Vnitřní bezpečnost vydává seznam zemí, které jsou určeny pro vízum H2B. Validace takto určených zemí vydaná Federálním Registrem je platná pouze pro rok od data vydání. Příslušník země, která není v seznamu, může být schválen pouze v případě, že je předmětem zájmu Sekretariátu pro Vnitřní bezpečnost.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>