ID Karty pro nelegální přistěhovalce v Kalifornii

ID Karty pro nelegální přistěhovalce v Kalifornii

Mezi členy městského zasedání Los Angeles panovala živá odezva po vytvoření kontroverzních městských identifikačních karet, které mohou být používány ilegálními imigranty k otevření bankovních účtů, půjčení knih z knihoven a placení účtů za služby. Jeden ze zasedajících Ed Reyes toto nazval způsobem jak se „nejchudší dělníci ve městě dostanou na světlo“.

„Zatímco federální vládě se nepodařilo prosadit reformu o imigraci, město LA je schopno samo zvládnout své imigrační problémy,“tvrdí další ze zasedajících Richard Alarcon, který je společně s majorem Antoniem Villaraigosou jedním z hlavních sponzorů tohoto nového systému. Identifikační karta, která by umožnila zhruba  400 000 obyvatelům žijícím momentálně  v ekonomice „papírových peněz“ přístup k bankovním službám a poučila by je o všeobecné prospěšnosti financí a tohoto systému, by neměla sloužit pouze neregistrovaným imigrantům, kteří budou dle očekávání největšími spotřebiteli tohoto nového trendu.

„Každý čas od času využívá různých služeb,“říká. „Ale přitom po nich nepožadujeme jejich identifikaci ani udání adresy.“Člen zasedání Dennis Zine souhlasí s většinou a nevidí stinnou stránku tohoto peněžně neutrálního programu.“Pomůže to lidem využívat systém, který je tu pro užitek a ne pro diskriminaci.“

Hlasování 12 ku 1 pro schválení vývoje a administrace tohoto identifikačního systému je hořkosladkým vítězstvím pro Alarcona, který je v současnosti ve svém posledním volebním období. V úterý voliči odmítli jeho znovuzvolení a poprvé za posledních 19 let nebude mít žádnou veřejnou funkci v úřadě.

Prezident zasedání Herb Wesson vyzval Alarcona k obhájení svého programu pouze pár hodin po zjištění jeho porážky ve snaze o znovuzvolení. „Pouze statečný muž by sem dnes přišel, Vaše prohra je prohrou celé vlády státu Kalifornie a ztrátou lidu Los Angeles,“nechal se slyšet Wesson.

Unavený Alarcon odešel krátce po hlasování. Jeho situace byla při volbách velmi ztížená také faktem že v době obhajoby svého mandátu nežil v místech, která shromáždění reprezentuje.

Odmítavě se k novému programu stavěl republikán Mitch Englander, který ho podložil svým názorem, že město je v těžké finanční situaci a nemůže si dovolit další nákladnou reformu. Přestože byly podány informace o tom, že program bude finančně soběstačný a nebudou se na něj muset uvolňovat žádné zásadní finanční částky, Englander toto zpochybňoval.

„Je nutné začít zcela novou strategii, vzhledem k tomu, že se nacházíme na finančním útesu,“ řekl Englander.“Tím myslím zaměřit se na jádra našich funkcí a pravomocí předtím, než se začneme zabývat službami které nejsou plně v naší kompetenci.“

Identifikační karta s fotografií bude stále obyvatelům dostupná, nehledě na imigrační status. Držitelé budou moci použít tento průkaz nejen jako identifikaci, ale také v knihovně, k zaplacení účtů, k rezervacím a na úřadech práce. Vedle karet budou držitelé mít také speciální kreditní kartu, kterou budou moci majitelé předem „naplnit“ penězi. Oakland, Richmond a San Francisco mají podobný typ karet. Odpůrci ilegální imigrace odsoudili karty jako živnou půdu pro porušování zákona. Ale nikdo z nich nepromluvil proti iniciativě Los Angeles v tomto ve středu.

Skupina mluvčích od organizací lidských práv, práce a etnických organizací podněcují zasedání k dalším krokům. Betty Hung, ředitelka pro politiku z Asijského Pacifického Amerického Právního Centra se nechala slyšet, že městská identifikační karta by zlehčila překážky pro imigranty. Například by některé školy nemohli předat děti někomu bez identifikace. „Mnoho rodičů má potíže s vyzvedáváním svých dětí ze školy jen proto, že nemají identifikační průkaz,“řekla.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>