Bude imigrační reforma – Immigration Reform – zrušena Republikánskou částí sněmovny?

Bude imigrační reforma- Immigration Reform – zrušena Republikánskou částí sněmovny?

Největší změna amerických imigračních zákonů si získala pozitivní přístup v oboustranické senátní komisi, ale existuje velká šance, že bude zamítnuta Republikány v Poslanecké sněmovně.

Republikáni pochybují o pozitivním efektu zákona na zisk podpory hispánské menšiny. Mnozí z nich také věří, že amnestie pro odhadem 11 milionů nelegálních imigrantů je zkrátka špatným rozhodnutím. Jednou z možností je, že bude Sněmovna hlasovat pro „umírněnější“ reformu, která bude obsahovat více víz pro kvalifikované pracovníky. Nicméně nebude řešením pro nelegální imigranty nacházející se na území Spojených států. Oproti tomu se Demokraté i někteří Republikáni shodují, že návrh na reformu neobsahující řešení tohoto problému nemá velkou šanci na přijetí.

Někteří republikánští zákonodárci jsou toho názoru, že i kdyby z přijetí zákona získala Strana voličskou podporu, není žádný další důvod pro přijetí jinak nepřijatelné reformy.

„Nemyslím si, že bychom se měli obávat o politický dopad ale spíše o nejlepší zájmy Ameriky, kromě toho v naší zemi nechci lidi, kteří nedodržují její zákony,“řekl republikánský poslanec Mo Brooks z Alabamy.

Tento negativní postoj může přijetí Bílým Domem podporované reformy před Senátem ohrozit. Poměr v senátu je momentálně ve prospěch Demokratů 55-45.

Republikáni kontrolují Sněmovnu s poměrem 233-201 a jedním volným místem. Většina republikánů tradičně stojí v opozici k přijetí reformy jakožto formy amnestie pro právo porušující nelegální imigranty. Návrh přijatý Senátní Komisí 13. 5. s podporou tří republikánů obsahuje 13 let dlouhou cestu k občanství pro nelegální imigranty v případě, že budou platit daně, poplatky, naučí se anglicky, najdou si práci a budou mít čistý trestní rejstřík.

Poté, co Barack Obama získal ve volbách v roce 2012 hispánskou podporu čítající 71 % jeho kompletní voličské základny, podpořila Republikánská Národní komise propracovanou imigrační reformu (v březnu) se sdělením, že pokud nezačne oslovovat nejrychleji rostoucí segment americké voličské populace, může se vzdát prezidentského postu na příští generace. Po dvou měsících je však stále většina republikánských zástupců víceméně skeptická. Mnoho z nich také namítá, že republikánský senátor John McCain neuspěl u hispánské menšiny při prezidentských voleb, přestože prosazoval o rok dříve imigrační návrh, který byl ovšem zamítnut.

McCain získal 31 % Hispánských hlasů v roce 2008 proti Obamovi, pouze o 4 procenta více než republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney v roce 2012.

Brooks tvrdí, že by nemělo záležet na profitu pro Republikány.

„Nemůžeme si dovolit dát amnestii každému, kdo ilegálně překročí hranici,“řekl.

„Nemohu s čistým svědomím ratifikovat ilegální krok svým hlasem. Každý republikán, který tento návrh podpoří, potlačuje základní principy, které tvoří Ameriku velkým národem.“

Někteří republikánští stratégové tvrdí, že strana získá mnoho hlasů mezi Hispánci jednoduše podporou imigrační reformy. Ale většina se domnívá, že je důležité se vyvarovat anti-hispánského a antiimigračního přístupu, aby si vůbec mohli voličskou základnu mezi Hispánci vydobýt.

Musíme mít imigrační reformu, abychom neutralizovali nařčení, že jsme anti-hispánští,“řekl Ron Bonjean, někdejší republikánský kongresman, který momentálně působí jako politický stratég.

Poslanec Raul Labrador, republikán z Idaha a člen skupiny šesti členů Sněmovny snažící se prosadit vlastní oboustranický návrh na reformu, řekl:“Nezískáme žádné hlasy, pokud uděláme imigrační reformu. Ale mohli bychom udělat správnou věc pro Ameriku, což je nejdůležitější.“

Podle výzkumu Washington Post-ABC z 24. Května podporuje 58 procent Američanů nový způsob k získání občanství pro nelegální imigranty, nicméně 52 procent Republikánů je proti.

Mezi těmito republikány se nachází 67 procent, kteří tvrdí, že by nemohli podpořit kongresového kandidáta, který by hlasoval pro. V současné době se očekává, že oboustranický návrh (vytvořený čtyřmi Demokraty a čtyřmi Republikány) projde Senátem, který je kontrolován Demokraty v poměru 55-45. Poté se bude pokračovat skrze Sněmovnu.

„Myslím si, že Sněmovna reformu podpoří,“řekl Poslanec Lamar Smith, Republikán z Texasu.“ Ale pochybuji, že bude obsahovat cestu k občanství pro nelegální imigranty.“

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>