Obamův plán na Immigration Reform

Obamův plán na Immigration Reform

Podle New York Times má Obamova Administrativa v plánu dodržet své sliby o plánu na vytvoření sofistikované imigrační reformy týkající se všech aspektů včetně provizí pro efektivní pracovníky, studenty a samozřejmě i způsobu legálního získání občanství pro imigranty.

Spolu s tím se nicméně bude snažit i o prosazení sankcí týkajících se nelegálních imigrantů, kteří pobývají na americkém území bez jakékoliv dokumentace.

„Prezident a demokraté se budou snažit umožnit imigrantům zisk legálního statutu amerického občana,“tvrdí mluvčí úřadu. Obamův plán je očekáván v nejbližších týdnech, možná začátkem příštího měsíce. Zastánci tento program hájí tím, že se nejedná o amnestii, jak o něm občas hovoří jeho odpůrci, protože bude obsahovat i sankce a pokuty týkající se ilegálních imigrantů snažící se obdržet status občana nelegálním způsobem. Prezidentův plán bude také obsahovat celonárodní systém kontroly legálního statutu nově najatých pracovníků a neméně důležitým aspektem programu bude snaha o zjednodušení procesu udělení víz, stejně tak jako vytvoření nového druhu pracovního programu pro imigranty.

Po 75 % hlasů volících Latinoameričanů jdoucích ve prospěch demokratického prezidenta v posledních prezidentských volbách dochází ze strany konzervativců ke snaze o zlepšení vztahů s latinskoamerickou menšinou. Vlivní republikáni jako senátor Marco Rubio a Colin Powell se nechali slyšet, že výše zmíněný program by mohl jít v neprospěch latinskoamerické menšiny a rozhodně se nesetká s pozitivní odezvou. I přesto dochází ze strany některých republikánů jako např. Steva Kinga k extrémním opatřením vůči imigrantům. Např. Nekonstituční zákaz práva na občanství pro jedince narozené v USA.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>