Soukromé věznice a imigrační reforma – Immigration reform

Soukromé věznice a imigrační reforma – Immigration reform

Za vroucí debaty ohledně imigrační reformy se vedoucí soukromých věznic nechali slyšet, že budou monitorovat její dopad na míru uvěznění. Investoři byli ujištěni, že bude neustále „poptávka po místech ve věznici“, odpovídajíc na obecné domněnky že se míra bude naopak snižovat. Přes mnoho elementů, které pořád nebyly vyjasněny, ukazuje Columbijské novinářské sdružení, kolik peněz bylo investováno dvěma hlavními společnostmi pro soukromé věznictví, Corrections Corporation of America a GEO Group:

Někteří politici, kteří z tohoto profitovali, jsou vlivnými senátory, kteří hrají klíčovou roli v prosazení navrhované legislativní reformy. Mezi členy Kongresu jsou i dva největší příjemci, státní senátoři, Lamar Alexander a Bob Corker z Tennessee. Republikánští tvůrci zákonů, kteří obdrželi více než 50 000 dolarů od CCA, reprezentují důležité hlasy v postoupení reformní žádosti skrz senát. Další z příjemců je arizonský republikán John Mccain, který obdržel 32 000 a je členem oboustranné skupiny „Gang of Eight“, který pracuje na draftu legislativy. Jeho kolega z „Gang of Eight“, Marco Rubio, je mezi nejvyššími deseti příjemcipod hlavičkou GEO skupiny z Floridy. Obdržel 27 300 dolarů za jeho prozatímní kariéru. Za poslední roky sponzoroval každý z těchto senátorů návrhy, které by zvýšili uvězňování imigrantů. Legislativní návrh podán Alexanderem v roce 2009 například obsahoval položku týkající se „zvýšeného počtu vazebních věznic pro cizince“ a návrh z roku 2011 podán Mccainem a Rubiem volal po rozšíření tzv. Operation Streamline, federálního systému, který by z nelegálního vstupu do země udělal kriminální útok v rámci určitých zákonných položek.

Raketově rostoucí počty zatčených se dají připsat částečně programům jako Operation Streamline a Secure Communities, které kriminální aktivitu připisují imigračnímu statutu. Ale také jsou spojeny s rekordními deportacemi, protože mnoho imigrantů čelí deportaci jakožto předmět mandátního uvěznění zatímco jsou v procesu, nedávajíce soudcům žádnou pravomoc ohledně rozhodnutí, zda je opustit. Mccain údajně stojí za systémem Operation Streamline nehledě na přijetí či zamítnutí nové reformy, protože zkrátka funguje. Dle ColorLines, pracovníci demokratů mají starosti ohledně jednání, která povedou k expanzi Operation Streamline a dalších programů, které budou kriminalizovat imigranty výměnou za podporu v jiných částech a elementech reformy.

Imigrační věznění více než zdvojnásobilo profity soukromých věznic od roku 1995, a tyto korporace se nezdráhaly využít svého vlivu k lobování pro politiku podporujíce věznění imigrantů, přes námitky od Corrections Corporation of America a GEO Group ohledně neoficiální pozice v těchto záležitostech. Odsouzení za imigrační útok vytvářejí jeden z nejrychleji rostoucích segmentů vězeňské populace ve Spojených Státech.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>