Komplexní Immigration Reform v USA

Komplexní Immigration Reform v USA

Republikáni zoufale hledající přijatelný způsob jak získat volební hlasy latinoamerické menšiny, stejně jako ostatních imigrantů (známých obrovskou podporou prezidenta Baracka Obamy ve volbách minulý týden) dávají najevo rostoucí naději na možné dohody týkající se imigračních reforem v USA.

Tak jak to ale bývá u většiny významných otázek, probíhajících ve Washingtonu DC, finalní rozhodnutí vyžaduje jednomyslný souhlas všech republikánů, kteří prudce stojí za svými pravicovými postoji od dob, co George W. Bush ukončil své druhé prezidentské období.

Pro stoupence imigrační reformy, dychtivě sledující několik pokusů o řešení opakovaného selhání tohoto problému vzniká nová naděje, ale přesto stále existuje jistý prostor pro skepsi.

Naděje vzkřísili komentáře republikánského řečníka John Boehner, který během svého projevu přednesl pozitivní postoj k myšlence racionálního, individuálního a postupného přístupu, který by mohl časem pomoci k ochraně hranic Spojených států, vymáhání zákona a opravě rozpadajícího imigrantského systému.

Znovuzrozené impulsy pro dohodu s prezidentem Obamou obletěly Washington už  časné volební ráno, když republikány vytrhlo z křesel při vystřízlivění do reality, v níž Obama získal okolo 71% hlasů latino americké menšiny.

Stejně jako aktuální finanční úpadek, mechanické zvyšování daní a výdajové škrty, které zaměstnávají Washington i Kongres, imigrační reformy jsou rovněž považovány za priority číslo 1 pro Bílý dům, lídry v Kongresu, a taktéž i pro obrovskou a rostoucí byznys komunitu.

Na tomto místě vyvstává otázka, zda republikáni, kteří v minulosti přijali mnohem tvrdší postoje ke imigrantské otázce najdou s demokraty a pro-imigračními aktivisty, kteří pomohli prezidentovi v znovuzvolení, společnou řeč.

Odborníci se shodují, že existuje několik otázek, které jsou jednoduché na vyřešení a vyžadují pouze malý kompromis obou stran.

Příkladem může být reformace systému zelených karet pro vysoce zkušených pracovníků, podnikatelů a postgraduálních studentů.

Přijetí známého Dream actu je stále, kromě jiných reforem, hlasitě diskutované. Značná většina z více než  11tich milionů imigrantů, která není zaregistrována by byla stále tvrdě vynechána, což posouvá problém o krok dál od jeho vyřešení.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>