Úředníci DHS odcházejí po propouštění imigrantů

Úředníci DHS odcházejí po propouštění imigrantů

Výše postavený představitel Úřadu pro domácí bezpečnost, který byl zodpovědný za uvěznění a deportování nelegálních imigrantů ohlásil svůj odchod do důchodu ve stejný den, kdy agentura uvedla, že stovky lidí čelících deportaci bylo propuštěných z imigračních věznic díky krácení rozpočtu.

Gary Mead, výkonný ředitel skrz Vymáhání a deportační operace z úřadu pro Imigraci a místní zvyky, přiložil svůj odchod do emailu svému podřízenému toto úterý. Prohlášení ohledně propuštění vězňů přišlo o několik hodin dříve. Mluvčí prezidenta Obamy, Jay  Carney prohlásil, že rozhodnutí propustit imigranty bylo vykonáno bez jakéhokoliv tlaku na Bílý dům. Imigranty popsal jako nízce rizikovou, ne-kriminální skupinu. Prohlášení, že bylo propuštěno několik stovek nelegálních imigrantů, bylo mezi nejdůležitějšími přímými implikacemi popsanými administrativou Baracka Obamy týkajícími se zdlouhavých procesů a automatických rozpočtových škrtů, které budou mít efekt později v tomto týmu v rámci ohlášené sekvestrace. Rozhodnutí bylo okamžitě zkritizovány republikány v kongresu.

Mluvčí agentury, Gillian Christensen sdělil, že nebyla žádná spojitost mezi Meadovým prohlášením a rozhodnutím o propuštění imigrantů. Řekl, že Mead informoval o svém odchodu už před několika týdny.

Propuštění imigranti by měly být neustále předmětem deportace. Sekretářka Úřadu pro domácí bezpečnost varovala že DHS možná nebude schopno udržet volný počet vězeňských lůžek určených pro imigrační vězně tj. 34 000 díky rozpočtovým škrtům. Podle Národního imigračního Fóra stojí denní uvěznění imigračního vězně 164 dolarů. Ve zprávě ohledně výdajů na imigrační vězně je uvedeno, že výdaje za sledování propuštěných imigrantů se mohou různit od 30 centů po 14 dolarů denně. Republikánští zákonodárci zpochybnili tato hromadná propouštění. Přeseda Komise pro domácí bezpečnost, republikán Michael McCaul poslal ve středu dopis řediteli ICE Johnu Mortnovi s dotazem ohledně propuštění, a co je podnikáno ohledně sledování těchto imigrantů.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>