L1 Work Visa

L-1 pracovní víza – L1 Work Visa

Vízum L1 je neimigrační vízum umožňujícím společnostem operujícím jak mimo tak i ve Spojených státech přemístit některé druhy zaměstnanců ze svých cizích aktivit do USA na dobu až sedmi let. Zaměstnanec musí pracovat pro dceřinou nebo jinak fúzí svázanou společnost mimo Spojené státy alespoň 1 rok z posledních 3.

Společnosti operující ve Spojených státech mohou zažádat u relevantního centra služeb při USCIS o vízum L1 k přemístění někoho do Spojených států z jejich operací ze zámoří. Zaměstnanci v této kategorii budou „odměněni“ vízem L-1 po dobu až 3 let. Existují dva typy zaměstnanců, kteří mohou být sponzorováni pro vízum L1:

Manažeři/Vedoucí pracovníci

Legální definice managementu nebo vedoucích pozic pro tyto účely je vcelku přísná, a detailní popis povinností spjatých s pozicí bude při žádosti vyžadován. Tato pozice by měla mít dohlížecí zodpovědnost za profesionální pracovníky a za klíčovou funkci, oddělení nebo subdivizi zaměstnavatele. Takovému personálu je vydáno vízum L1A platné po dobu tří let, a následně obnovitelné na další dva roky po dobu dalších sedmi let.

Personál se speciálními znalostmi

tato kategorie zahrnuje ty se znalostí produktů/služeb,výzkumu, systémů, technik, managementu, nebo procedur společnosti. Personálu této kategorie je vydáno vízum L1B, s platností na 3 roky a prodlužitelné na maximum 5 let. K naplnění maximální možné periody statutu L-1 musí být zaměstnanec zaměstnán mimo Spojené státy alespoň po dobu 1 roku před novou žádostí o L nebo H status.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>