Obama a jeho Immigration Reform

Obama a jeho imigrační reformy

Prezident Obama ohlásil základní body propracované imigrační reformy v Las Vegas v Nevadě před plným publikem. Jeho řeč byla poměrně chudá na detaily, nicméně udala základní formu podoby budoucí reformy.

Po celkové oslavné řeči týkající se amerického národa a kultury udal prezident hlavní důvod pro vytvoření reformy.

Jsou jím 11 milionů neregistrovaných imigrantů – „11 milionů lidí žijících ve stínu“. „Jedná se o muže a ženy, mladé lidi, kteří nechtějí nic jiného než šanci začít žít svůj americký sen.“  Před předložením základních principů nastínil prezident podobnost svého návrhu s návrhem senátorů (Gang of Eight) a řekl, že pokud Kongres nebude v přijetí reformy postupovat rychle, vloží se do procesu on sám se svým CIR návrhem a bude žádat o hlasování.

Plán prezidenta Obamy je založen na třech základních principech:

Pokračování zabezpečení:

 Obama žádá stálý obezřetný přístup k zabezpečení hranic s Mexikem, což zahrnuje vysokou úroveň hraniční stráže. Chce aplikovat E-Verify ověrující systém, umožňující zaměstnavatelům zkontrolovat imigrační status nově najatých pracovních sil a zároveň pokutovat ty zaměstnavatele, kteří přijmou neregistrované pracovníky.

Získané občanství:

Neregistrovaní imigranti musí být schopni změnit si status k získání permanentní rezidence a konečně občanství. Neregistrovaní imigranti musí při žádosti o občanství udat své dokumenty původu, doklady o placení daní, placení poplatků a „zařadit se mezi ostatní“.

Vylepšení systému legální imigrace:

Prezident chce zprůhlednit a zjednodušit celý systém vyřizování imigračních záležitostí. Rodiny by neměly být nuceny čekat roky na opětovné shledání se s rodinnými příslušníky čekajícími na víza. Studenti navštěvující americké univerzity se zakončením magisterského programu nebo PhD by měli být odměněni právem na permanentní rezidenci, což by bylo součástí procesu k udržení talentovaných jedinců ve Státech. Stejně jako plán senátu, je i prezidentův plán složen z principů soustřeďujících se především na férovou a „lidskou“ cestu k získání občanství. Výzvou teď bude přimět členy Kongresu a Bílého Domu k dodržení slibu a konečnému prosazení reformy.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>