Jaký je rozdíl mezi platností víz a povolenou délkou pobytu?

Platnost víz

Jaký je rozdíl mezi platností víz a povolenou délkou pobytu?

V našem posledním článku jsme se zabývali rozdílem mezi vízovou razítkem a vízovým statusem. Dalšími souvisejícími pojmy jsou platnost víz a povolená délka pobytu v USA. V některých případech zaměňován a nerozlišování těchto dvou pojmů může mít negativní dopad, takže pojďme se blíže podívat na jejich význam.

Pokud máte vízovou razítko tak datum vypršení spolu s datem udělení víz uvedeny přímo ve vašem pase. Doba mezi vydáním víz a datem expirace se nazývá platnost víz. Samotné vízum avšak neumožňuje vstup do USA, je pouze označením toho, že vaše žádost o vízum byla posouzena konzulárním úředníkem, který určil, že jste způsobilý ke vstupu do USA na základě určitého účelu. Vstupní branou může být letiště, přístav nebo pozemní hraniční přechod. Víza mohou být vydány pro různý počet vstupů, ať už pro jeden nebo neomezený počet vstupů, pro tentýž účel.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>