Jak požádat o SSN – Social Security Number v USA?

číslo sociálního pojištění

Jak požádat o číslo sociálního pojištění v USA?

Ve Spojených státech amerických, pokud nejste americkým občanem a chcete tady pracovat, musíte mít číslo sociálního zabezpečení (SSN – Social Security Number). Číslo sociálního zabezpečení je jedinečné referenční číslo přiřazeno každé osobě v rámci systému sociálního zabezpečení. Toto umožní držiteli nárok na některé výhody.

Je třeba si uvědomit, že osoba nezíská práci bez čísla sociálního pojištění. Ten, kdo je oprávněn podle Ministerstva vnitra (DHS – Department of homeland security) nebude moci využívat sociální dávky od státu. Proto je nezbytné požádat o číslo sociálního zabezpečení (SSN). Číslo sociálního pojištění se používá k nahlášení mzdy vládě a určuje nárok osoby na dávky sociálního zabezpečení. Proto se číslo sociálního zabezpečení vyžaduje spíše, než kdokoliv získá práci a pobírá dávky sociálního zabezpečení.

Jak požádat o „SSN“?

Na to, abyste mohli požádat o SSN musíte mít minimálně 18 let. Jakmile to uděláte, číslo vám přijde prostřednictvím pošty na adresu vašeho bydliště v USA.

Číslo sociálního zabezpečení přiřazuje úřad „Social Security Administration“. Tento orgán má své kanceláře ve většině míst v USA. Vyhledejte si nejbližší pobočku:

·        navštivte stránky úřadu

·        zavolejte na 1-800-772-1213.

Na požádání SSN budete potřebovat následující:

·       doklad o jménu a příjmení

·       fotografii (rozměr jako na pas)

·       EAC – pracovní povolení

·       místná adresa (kde mohou být zaslány dokumenty) atd..

Formuláře jsou v různých jazycích. Pokud jsou informace potřebné k SSN zkompletované, úředník vám oznámí, že průkaz sociálního zabezpečení vám bude zaslán v průběhu několika týdnů. Tento průkaz bude obsahovat vaše údaje. S průkazem by se mělo zacházet opatrně, protože se přiděluje pouze jednou za život.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>