Nové představení Start up Act
Vrací se návrh reformy, která by usnadnila situaci podnikatelům ze zahraničí se započetím nového byznysu na území Spojených států a následném získání občanství, a jeho sponzoři shání momentálně místní podporu.
Startup Visa Act byl představen ve středu senátory Markem Udallem (D) a Jeffem Flakem (R). Legislativa by vytvořila novou vízovou kategorii, která umožní podnikatelům cizí národnosti pracovat ve Spojenýtch státech, pokud založili společnosti, obdrželi alespoň 100 000 dolarů od investorů a vytvořili nejméně 5 pracovních pozic nebo vydělali 500 000 dolarů v období 2 let.
Toto je už potřetí, co byl představen podobný návrh na reformu. Před konkrétními návrhy podepsal Udall v roce 2011 spolupráci na sponzorství, ale nezískal dostatek podpory. Je toho názoru, že současný návrh podpořen oběma stranami má vysokou pravděpodobnost přijetí.
Návrh získal podporu prezidenta Obamy v průběhu úterní řeči, která také formovala celkovou podobu budoucí imigrační politiky. Skupina senátorů obou politických stran také vydala obecnou formu pro propracovanou imigrační reformu. Podpora byla také zaznamenána ze strany podnikatelů a investorů, jako např. vedoucích manažerů Foundry Group Jasona Mendelsona a Brada Felda.
Očekávání investorů a podpůrců návrhu jsou značně optimistická především díky předpovědím politických uskupení, která budou v přijetí angažována a faktu, že se na jeho vytvoření podíleli jak Demokraté, tak Republikáni.
Udall se prý pokusí začít spolupráci s bývalými sponzory, zatímco bude návrh postoupen do legislativního procesu. Předešlé návrhy byly sponzorovány bývalými senátory Johnem Kerrym a Richardem Lugarem, nicméně závisí na Udallovi a Flakovi, zda bude návrh úspěšně prosazen.
Přesah návrhu k byznysovým lídrům bude důležitou částí jejich práce.
Počet víz dostupných v rámci tohoto programu by měl být přesně stanoven, řekl Saccone.
Detaily návrhu se mohou ještě měnit. Verze představená ve středu měla za cíl představit základní kritéria udávající, o co vlastně podnikatelům v programu půjde. Podpora investorů je velmi důležitá. Podnikatelé musí získat alespoň 100 000 dolarů od investorů a návrh udává přesná kritéria, která musí investoři splňovat, aby byla investice platná.
Společnost musí také vytvořit 5 plnoúvazkových pracovních pozic ve Státech během dvou let, a zaměstnanci nemohou být v příbuzenském svazku uchazeče o vízum. Kromě toho musí podnikatelé také vygenerovat investici 500 000 dolarů do doby dvou let po obdržení víza.
Podnikatelé musí být držiteli H1-B víza, které umožňuje cizincům pracovat na částečný úvazek v USA, a nebo mít ukončená studia ve vědeckém nebo inženýrském předmětu.
Podnikatelé, kteří dokážou projít skrz tento dvouletý proces, budou mít možnost získat standardní zelenou kartu, která žadateli dává právo na permanentní pobyt bez podmínek spjatých se založením startupu.
I když návrh umožní více podnikatelům přijít do USA, neznamená to, že zajišťuje vydání více víz. Množství víz bude převzato z programu EB-5 visa, který byl vytvořen za účelem vydání víz imigrantům, kteří investovali alespoň 1 milion dolarů do nových nebo investorsky riskantních společností.
Momentálně je tento návrh týkající se start-upů prvním kouskem imigrační reformy, která je v současné době představována. Jestli bude Startup Visa Act existovat samostatně, nebo zda bude součástí propracovanější a složitější reformy, ještě nebylo rozhodnuto.
Líbil se Vám tento článek?
- Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
- Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
- Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.
Vaše,