T Visa a obchod s lidmi

T Visa a obchod s lidmi

Americký úřad pro občanství a imigraci udělil nedávno neimigrační T Visa ženě filipínské národnosti, která prohlásila, že se stala obětí ilegálního obchodu se ženami.Jacqueline Aguirre byla přijata pro práci pro agenturu Best Care, ale když byl schválen její formulář H-1B, společnost jí odmítla zaplatit slíbenou částku 19 dolarů na hodinu. Když se začala zajímat o důvody, proč nedostala zaplaceno, zaměstnavatelé jí sdělili, že nebudou dále sponzorovat její vízum, pokud nebude souhlasit s nižší mzdou. Bez financování vízového procesu by jí hrozila deportace ze Spojených států.

Když jí byla zamítnuta zelená karta, automaticky byla zařazena do deportačního procesu. Rozhodla se podniknout proti společnosti právní kroky a díky nim získala T Visa.

„Toto je důkaz, že vítězství dosáhnete, pokud za něj bojujete,“řekla zdroji Aguirre.“Podnikla jsem kroky proti bezpráví, které proti mně bylo vyvíjeno, slyšeli mě jiní lidé a pomohli mi ven z tohoto utrpení.“

Obchod s lidmi je formou moderního otroctví, při kterém obchodníci lstí přesvědčí zájemce o nereálných představách, lepším životě a stabilním zaměstnání. T-vízum, které bylo vytvořeno roku 2000 v rámci kroku pro Ochranu obětí obchodu s lidmi a násilí, bylo určeno k umožnění pobytu ve Státech obětem tohoto obchodu s lidmi, umožněním obdržení právní pomoci a vyšetřování jejich situace.

T-vízum umožňuje jedinci setrvat ve Spojených státech po dobu 4 let, a dává mu právo na nalezení zaměstnání. Když platnost vyprší, jedinec může zažádat o legální status permanentní rezidence a může do USA přivést svou rodinu.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>