Ukončení Green Card Lottery

Green Card Lottery

Ukončení loterie pro Zelené karty – Green Card Lottery

V pátek bylo rozhodnuto, že loterie generující víza bude pozastavena a dále budou zbylá víza vydávána pouze vysoce kvalifikovaným zahraničním pracovníkům držícím titul z amerických univerzit. Je to zatím první republikánská vyhláška týkající se imigrace od voleb.

Hlasování 245-139 bylo testem GOP plánu ohledně řešení imigrační otázky, nicméně lze očekávat, že republikánská strategie se ze strany Demokratů setká se silným odporem. Hlavním cílem vyhlášky bylo zvýšit počet víz vydávaných žadatelům z oblasti věd, technologií, inženýrství a studentům věd, větší problémy nastaly s plánem ohledně zrušení vízové loterie, což Republikáni hájí tvrzením, že je plná korupce a podvodů.

„Rádi bychom preferovali ty žadatele, kteří budou vytvářet pracovní pozice“, řekl Darrell Issa, kalifornský republikán, který pomohl prosadit vyhlášku. Demokraté nicméně poukazují na to, že veškerá nová víza by byla vytvářena nad existující hranici imigračních limitů.

„Nemohu podpořit vyhlášku, která proti sobě poštvává jednotlivé imigrační komunity,“ řekla zastupitelka Zoe Lofgren, Demokratka z imigrační subkomise v parlamentu. Také řekla, že se nejedná o výměnu 1 ku 1, ale že by v rámci GOP vyhlášky imigrace ve skutečnosti byla snížena na úkor jiných imigračních skupin.

Každým rokem je vydáno 55 000 víz na základě loterie a studie Národní Vědecké Nadace ukazují, že by každoročně o vízum požádalo pouhých 30 000 studentů. Poté, co si Hispánská menšina vydobyla u prezidenta Obamy aktivní angažmá ohledně zlepšení imigračního procesu, obě strany jsou ochotné najít nové způsoby řešení imigrace.

Demokraté tvrdí, že chtějí prosadit rozsáhlý zákon, který legalizuje většinu momentálně ilegálních imigrantů a přepíše právní imigrační systém, Mluvčí Bílého Domu John A. Boehner řekl, že jeho komora se bude problémem zabývat detailně krok za krokem. Jak republikáni, tak demokraté souhlasí, že je nutné se zabývat i potenciálními imigranty, jako např. majitele uznávaných diplomů, nicméně se neshodují, jestli zákon tímto se zabývající by měl být vydán jako samostatná vyhláška, nebo zda jej uvést jako součást širšího zákona.

V případě vyhlášky z tohoto týdne dochází k eliminaci vízové loterie, což je již dlouhodobým cílem některých Republikánů, kteří tvrdí že tento systém je zkorumpovaný a představuje národní bezpečnostní risk. Loterie generuje imigrační víza založena na náhodě, s cílem „obdařit“ jimi imigranty z méně reprezentovaných zemí a tím vytvořit širší možnosti. Každoročně se o 55 000 tímto způsobem dostupných víz přihlásí miliony potencionálních imigrantů.

Předseda Jurisdikční komise Lamar Smith, který sepsal legislativu, tvrdí, že vízová loterie připouští podvody.

Za účelem zatraktivnění vyhlášky i pro demokraty, se zajistil o obsažení provize, která umožní legálním imigrantům resp. jejich příbuzným, setrvat ve Spojených státech, než jim bude vystaveno vízum, namísto nuceného opuštění země, které bylo dříve praktikováno.

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

130406162708

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>