USA: Immigration Reform

USA: Immigration Reform

Senátoři Lindsey Graham a Chuck Schumer ohlásili tisku, že pracují na imigrační reformě, která by měla ulehčit nenahlášeným imigrantům cestu k právoplatnému občanství ve Spojených státech, což je velká změna po letech republikánského odsuzování.

Někteří republikáni přehodnocují své původní přesvědčení o nesprávnosti tohoto přístupu poté, co jejich představitel v prezidentských volbách Mitt Romney zaznamenal ze strany Latinoameričanů silnou nevoli. Romney zaujal vůči imigrační politice negativní stanovisko a tvrdil, že bude vetovat jakékoliv pokusy o legalizaci práva nenahlášených imigrantů na občanství a bude podporovat jejich deportaci. To pochopitelně nevyvolalo nadšení u Latinoameričanů, kteří Romneyho odměnili nejmenším procentem svých hlasů, než jaké dostali republikánští kandidáti v posledních 3 volbách.

„Republikánská strana musí zaujmout jiný postoj: Jedná se o nejrychleji rostoucí demografickou menšinu ve Státech a my ztrácíme její hlasy s každým volebním cyklem, to musí přestat,“nechal se slyšet Graham.“Důležité je neopakovat stejnou chybu dvakrát, a já ji nehodlám opakovat v případě Hispánců. Rád bych tento problém vyřešil přijetím nové imigrační reformy, což bude americké řešení amerického problému. Ovšem ani tak nemůžeme obviňovat nikoho jiného ze ztráty hlasů Hispánců. A pro jejich opětovné získání se budeme muset tvrdě snažit.“

Po dlouhodobé netečnosti Grahama vůči tomuto imigračnímu problému se jeho opětovné angažování jeví jako velký pokrok. Graham podotknul, že bude podporovat právo imigrantů na občanství ve Spojených státech, což bude zahrnovat zabezpečení hranic, požádání imigrantů o zodpovídání se americké vládě, placení daní, znalost angličtiny a začlenění se, než se stanou právoplatnými obyvateli Spojených států.

Dle tisku se momentálně snaží Graham (Republikánská strana) a Schumer (Demokraté) najít v senátu řešení tohoto problému uspokojující obě strany. Obě strany jsou ovšem vůči nalezení společného řešení více než pozitivní.

Oba zdůrazňují, že se ovšem nebude jednat o amnestii. Bude nutné aby žadatelé uměli anglicky, začlenili se, našli si práci a nepáchali zločiny. I v republikány vedené sněmovně je snaha o uzavření toho to problému. Její mluvčí John Boehner neodpověděl na otázku, zda bude hlasovat pro či proti reformě. „Neposkytnu žádné informace o cestě k řešení, zkrátka je na čase tento problém vyřešit.“

Líbil se Vám tento článek?

  • Zaregistrujte se do NAO Visa VIP Klubu a získejte pravidelné novinky ze světa imigrační politiky a svých vízových možností. Získejte Ebook jak žít a pracovat v USA ZDARMA.
  • Nechte nám odpověď s případnými otázkami, které máte nebo se podělte o své zkušenosti.
  • Objednejte si první konzultaci s námi zdarma! Klikněte sem a objednejte si konzultaci ještě dnes.

Vaše,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>