Zelená karta do USA – Green Card to USA

Ak chcete žít dlouhodobě v USA, tak potřebujete zelenou kartu. Co je zelená karta? Zelená karta vám dá možnost žít, pracovat a navštěvovat USA s možností stát se občanem. Jakým způsobem získat zelenou kartu? Je mnoho způsobů jak můžete nabýt zelenou kartu, jako např. prostřednictvím rodiny, uzavření manželství s americkým občanem, práce, investice, nebo jiné kvalifikace.

Zelená karta přes přímého příbuzného  amerického občana – green card through direct relative american citizen

Manžel, dítě, bratr, sestra, rodič amerického občana může požádat o nabytí zelené karty, pokud jeho přímo příbuzný podá žádost o trvalý pobyt buď prostřednictvím amerického imigračního úřadu (USCIS), nebo amerického velvyslanectví v cizině.

Zelená karta přes ostatních příbuzných

Příbuzný jako teta, strýc, neteř, synovec, babička, děda, i bratr, sestra, manžel držitele zelené karty, nemají nárok na vydání zelené karty na základě rodiny.

Zelená karta přes  práci v USA – green card through work in USA

Dalším způsobem nabytí zelené karty je prostřednictvím práce v USA. Mezi prioritních pracovníků kategorie EB1 patří vysoce kvalifikovaný pracovníci, kterých je na americkém pracovním trhu nedostatek a proto nemusí procházet zdlouhavým procesem schválení, který kromě imigračního úřadu dělá při pracovní kategorii i samotný úřad práce. Patří sem vědci, výzkumníci, profesoři a manažeři nadnárodních firem. V dalších kategoriích jsou odborníci, absolventi z různých dalších oblastí, kteří podléhají schválení úřadem práce.

Zelená karta EB5 přes investování v USA – green card through investment in USA

Prostřednictvím investice mohou jednotlivci nabýt zelenou kartu  EB5 pokud investují od 500,000 do 1,000,000 amerických dolarů v novém podnikání a vytvoří tím minimálně deset volných pracovních míst pro americké občany.

Firma v USA. Pokud máte zájem o více informácii nebo objednání založení firmy v USA kliknete tady -> firma v USA.
Daně v USA. Pokud máte zájem o více informácií o daních v USA kliknete tady -> daně v USA.

Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter  a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!